ВПО знайшли комфортний прихисток в Надвірній та Коломиї завдяки зусиллям місцевих активістів

В Надвірній та Коломиї активісти громадської організації «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» облаштовують приміщення для довготривалого проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Все це стало можливим завдяки проєкту «Кроки до миру: допомога внутрішньо переміщеним особам», що його впровадужє громадська організація за сприяння ПРООН та ЄС.

З початку війни до громад із тимчасово непідконтрольних Уряду України територій та із зон активних бойових дій прибуло вже понад 14 тисяч українців. Частина вже повернулись до своїх громад, частина виїхала за межі України, проте водночас значна кількість проживає в комунальних закладах. Оскільки у вересні в навчальних закладах розпочався навчальний процес, виникла необхідність перемістити людей в інші приміщення та забезпечити там комфортні умови проживання. Це важливо також й з огляду на те, що на період зими, очікується нова хвиля ВПО. «Ми вже передали ліжка, матраци, бойлери, душові кабіни, постільну білизну, подушки та ковдри для закладів та доклали спільних зусиль, щоби люди, втікаючи від війни, жили в комфортних умовах», – зазначив керівник проєкту Володимир Гринішак.

ВПО також поділилися з нами своїми враженнями:

«В Надвірній нас дуже тепло прийняли, як своїх рідних. Несуть харчі, одяг, співчувають. Ми дуже задоволені умовами проживання, нас все влаштовує», – розповідає пані Тетяна з Херсонської області. «Для нас спеціально облаштували душ, встановили нову техніку. Нас оточує тепло та гарне ставлення, що іноді це навіть розчулює до сліз, так це приємно. Ми пів року тут живемо і розуміємо, що немає куди повернутись», – каже пані Інна із Сєверодонецька, що на Луганщині.

Проєкт «Кроки до миру: допомога внутрішньо переміщеним особам» реалізує ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.