Програма ООН для внутрішньо переміщених осіб

В Надвірнянській та в Коломийській громадах за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру піклуються про вимушених переселенців із Луганської, Донецької, Херсонської та Київської областей.

Війна в Україні продовжує руйнувати житло людей, інфраструктуру громад та калічити долі. У відповідь на зростання гуманітарних викликів та збільшення ризиків подальшого погіршення соціально-економічної ситуації в Україні громадська організація «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» працюємо для допомоги переселенцям. В рамках проєкту: «Кроки до миру: допомога внутрішньо переміщеним особам», за фінансової підтримки Європейського Союзу, центри прийому переселенців отримують засоби обігріву, пральні машинки, чайники, електричні плитки та потужні генератори.

«Ми облаштовуємо місця в садочках, гуртожитку коледжу, передаємо найнеобхідніше щоб сім’ї, особливо з дітьми мали добрі умови для перебування. Дехто приїжджає на кілька днів, а кілька сімей живуть вже понад місяць і це створює додаткові виклики та витрати для приймаючих громад» – зазначає керівник проєкту Володимир Гринішак.

«Командою надаємо консультації щодо того де можна вдягнутися, отримати продуктові набори чи засоби гігієни. Також проводимо інформаційний супровід, здійснюємо пошук житла в приватних будинках Надвірнянської та сусідніх громад, зустрічаємо, перевозимо, поселяємо» – коментує Олександра Плитус, волонтер та представниця Надвірнянського фахового коледжу НТУ.

Десятки тисяч людей залишились без житла, без елементарних засобів для існування. Західна Україна, по суті, стала чи не єдиним прихистком на території нашої держави для тих громадян, котрі були змушені покинути своє місце проживання. Мусимо подбати про захист держави і не може стояти осторонь проблеми вимушених переселенців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *